Timberart

Drewniane pudełko ze sklejki


Sklejka – jeszcze do niedawna była materiałem, niedocenianym, który kojarzył się z prowizorką, tandetą i siermiężnymi czasami minionej epoki. Tymczasem ostatnio znowu zaczyna wracać do łask. Doceniają ją dekoratorzy wnętrz, producenci mebli i wszyscy, którzy zajmują się szeroko pojętym designem. Jest to bowiem materiał o szerokim zastosowaniu, a jednocześnie atrakcyjnej cenie, który dodatkowo daje się łatwo formować i ma dobre parametry, jeśli chodzi o wytrzymałość. Współcześnie produkuje się sklejkę z różnych rodzajów drewna i o rozmaitej grubości.

Z tego względu wykorzystuje się ją przy produkcji mebli, akcesoriów, ozdób, a także w szkutnictwie. W naszym sklepie znajdziecie Państwo różnego rodzaju pudełka ze sklejki, które zachęcają ciekawym wyglądem i kuszą atrakcyjnie niskimi cenami. Oferujemy zarówno pudełka ze sklejki służące jako gustowne opakowania (np. na wino, porcelanę, prezenty), jak i typowo użytkowe (a jednocześnie ozdobne), potrzebne w każdym domu do przechowywania różnych przedmiotów, bibelotów itp. Zapraszamy do zapoznania się z bogatym asortymentem.

Sklejka jest materiałem kompozytowym, który jest sklejony z cienkich warstw drewna krzyżujących się ze sobą i występujących nieparzyście. Do wytworzenia sklejki wykorzystuje się rozmaite gatunki drewna. Najczęściej wytwarzana jest z sosny, olchy, brzozy, a nieco rzadziej z buku albo drzew egzotycznych. Zewnętrzne warstwy sklejki są wykonywane często z droższego gatunku, niżeli warstwy wewnętrzne. Sklejki dzielą się na wodoodporne i na suchotrwałe – podział uzależniony jest zastosowaniem w produkcji danego rodzaju kleju i do niego odnoszone jest nazewnictwo.

Pod wpływem ciepła sklejka daje się modelować i tworzyć różne kształty, co odgrywa szczególną rolę w budownictwie, meblarstwie, przy produkcji opakowań, pudełek ze sklejki i ozdobnych przedmiotów. Jednym z rodzajów sklejki jest sklejka lotnicza, która odznacza się lepszą jakością wykonania, większą wytrzymałością i dokładnością, niżeli zwykłe rodzaje sklejki. Przeważnie do wytworzenia tego rodzaju sklejki wykorzystuje się brzozę i wodoodporny klej. Sklejka lotnicza ma zastosowanie w lotnictwie, wykorzystuje się ją do wytworzenia drugorzędnych elementów samolotów, modeli albo do remontu starych szybowców.

Jednymi z przedmiotów wytwarzanymi ze sklejki, które mają coraz częściej zastosowanie w domach, są pudełka z drewna. Sprawdzają się w kuchni jako pojemnik na herbatę, przyprawy, a także w sypialni, jako pojemnik na biżuterię, kosmetyki i inne drobiazgi. Różne wykończenie pudełek ze sklejki pozwala wybrać pudełko dopasowane do preferencji i stylu panującego w pomieszczeniu.

pudełka ze sklejkiPudełka ze sklejki

Sklejka to materiał kompozytowy, który jeszcze do niedawna był przez wielu niedoceniany. Kojarzył się na ogół negatywnie – jako coś tandetnego i starodawnego. Jednakże w ostatnim czasie zyskał na popularności. Sięgają po niego w szczególności producenci mebli, drewnianej galanterii, dekoratorzy wnętrz i przedstawiciele innych branży szeroko pojętego designu. Materiał ten ma szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się go przy produkcji mebli, ozdób, akcesoriów, a także w szkutnictwie. Ogromną zaletą tego tworzywa jest niska cena, a także łatwość w obróbce. Pod wpływem ciepła da się go łatwo formować i tworzyć różnorodne kształty. Jest w dodatku niezwykle trwały i wytrzymały (odporny na uszkodzenia i działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Jak wygląda sklejka? Materiał ten jest sklejony z cienkich warstw drewna, które krzyżują się ze sobą i występują nieparzyście. Wytwarza się go z różnych gatunków drewna tj. brzoza, olcha, sosna czy też sporadycznie z drzew egzotycznych o różnorodnej grubości. Szukasz wysokiej jakości, trwałych i ładnych pudełek ze sklejki? Jesteś we właściwym miejscu! W naszym sklepie TimberArt znajdziesz rozmaite pudełka ze sklejki, które są niezwykle estetyczne i zachęcają do zakupów wszystkich miłośników drewnianej galanterii. Poza niezwykłymi walorami estetycznymi i wysoką trwałością charakteryzują się niezwykle niskimi cenami! Dysponujemy zarówno pudełkami, które pełnią funkcję szykownych opakowań np. na wino, porcelanę, prezenty, jak i pudełkami typowo użytkowymi (ozdobnymi), które sprawdzą się w domu do przechowywania różnych przedmiotów, drobiazgów, akcesoriów. Nasze pudełka sprawdzają się także w kuchni do przechowywania kawy, herbaty, przypraw, albo w łazience jako pojemnik na kosmetyki. Zainteresowany? Zapraszamy do sprawdzenia naszego asortymentu i na zakupy!