Timberart

Pudełko ze sklejki


Sklejka – jeszcze do niedawna była materiałem, niedocenianym, który kojarzył się z prowizorką, tandetą i siermiężnymi czasami minionej epoki. Tymczasem ostatnio znowu zaczyna wracać do łask. Doceniają ją dekoratorzy wnętrz, producenci mebli i wszyscy, którzy zajmują się szeroko pojętym designem. Jest to bowiem materiał o szerokim zastosowaniu, a jednocześnie atrakcyjnej cenie, który dodatkowo daje się łatwo formować i ma dobre parametry, jeśli chodzi o wytrzymałość. Współcześnie produkuje się sklejkę z różnych rodzajów drewna i o rozmaitej grubości.

Z tego względu wykorzystuje się ją przy produkcji mebli, akcesoriów, ozdób, a także w szkutnictwie. W naszym sklepie znajdziecie Państwo różnego rodzaju pudełka ze sklejki, które zachęcają ciekawym wyglądem i kuszą atrakcyjnie niskimi cenami. Oferujemy zarówno pudełka ze sklejki służące jako gustowne opakowania (np. na wino, porcelanę, prezenty), jak i typowo użytkowe (a jednocześnie ozdobne), potrzebne w każdym domu do przechowywania różnych przedmiotów, bibelotów itp. Zapraszamy do zapoznania się z bogatym asortymentem.

Sklejka jest materiałem kompozytowym, który jest sklejony z cienkich warstw drewna krzyżujących się ze sobą i występujących nieparzyście. Do wytworzenia sklejki wykorzystuje się rozmaite gatunki drewna. Najczęściej wytwarzana jest z sosny, olchy, brzozy, a nieco rzadziej z buku albo drzew egzotycznych. Zewnętrzne warstwy sklejki są wykonywane często z droższego gatunku, niżeli warstwy wewnętrzne. Sklejki dzielą się na wodoodporne i na suchotrwałe – podział uzależniony jest zastosowaniem w produkcji danego rodzaju kleju i do niego odnoszone jest nazewnictwo.

Pod wpływem ciepła sklejka daje się modelować i tworzyć różne kształty, co odgrywa szczególną rolę w budownictwie, meblarstwie, przy produkcji opakowań, pudełek ze sklejki i ozdobnych przedmiotów. Jednym z rodzajów sklejki jest sklejka lotnicza, która odznacza się lepszą jakością wykonania, większą wytrzymałością i dokładnością, niżeli zwykłe rodzaje sklejki. Przeważnie do wytworzenia tego rodzaju sklejki wykorzystuje się brzozę i wodoodporny klej. Sklejka lotnicza ma zastosowanie w lotnictwie, wykorzystuje się ją do wytworzenia drugorzędnych elementów samolotów, modeli albo do remontu starych szybowców.

Jednymi z przedmiotów wytwarzanymi ze sklejki, które mają coraz częściej zastosowanie w domach, są pudełka. Sprawdzają się w kuchni jako pojemnik na herbatę, przyprawy, a także w sypialni, jako pojemnik na biżuterię, kosmetyki i inne drobiazgi. Różne wykończenie pudełek ze sklejki pozwala wybrać pudełko dopasowane do preferencji i stylu panującego w pomieszczeniu.